Izabela i Simon – ślub nad jeziorem, Zurich, Szwajcaria

Pinterest

Zdjęcia ślubne za granicą to zawsze jest ekscytująca przygoda. I nie jest to tylko podróż w nieznane w sensie geograficznym, ale bardziej w sensie emocjonalnym, mentalnym, kulturowym. Spotkanie z Izą i Simonem w Stäfa – małym, szwajcarskim miasteczku nad jeziorem zuryskim było przygodą ze wszech miar fascynującą. Nie da się zapomnieć tak miłego, ciepłego i rodzinnego przyjęcia. Czułem się jak jeden z zaproszonych gości, jak członek ich wspaniałej polsko-szwajcarskiej rodziny. Ogromnie Wam za to dziękuję. Warto przy tej okazji wspomnieć o różnicach pomiędzy ślubem w Polsce a ślubem w Szwajcarii. To co było dla mnie najbardziej uderzające i chyba najważniejsze to podejście pastora: ogromna swoboda, uśmiech, serdeczność. Dzięki temu można w kościele pracować bez stresu, nie czuć się jak intruz, na którego co chwilę ktoś łypie z ambony groźnym okiem. Daje to komfort pracy, o który często trudno w polskich kościołach. Kolejna miła niespodzianka to aperitif na placu przed kościołem – toasty, życzenia, kawa, ciasta i wspólne śpiewanie. Bardzo miły zwyczaj – niestety chyba niemożliwy do zaszczepienia w Polsce. A potem już huczne przyjęcie w małej restauracyjce z pięknym widokiem na jezioro zuryskie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Reportaż ślubny – Izabela i Simon, ponad setka zdjęć. Stäfa, Zurich, Szwajcaria. Zapraszam.

* * *
Hochzeitsbilder im Ausland, es ist immer ein spannendes Abenteuer. Und nicht nur die Reise in das Unbekannte in dem geografischem Sinne, mehr in dem emotionellem, psychischem und kulturellem Sinne. Das Treffen mit Iza und Simon in Stäfe – Kleinstadt in der Schweiz an der Zürichsee, war ein faszinierendes Abenteuer. Mann kan so nette, warme und familiäre Begrüßung nicht vergessen. Ich habe mich als Mitglied der wunderbaren Familie gefühlt. Ich danke Euch von ganzem Herzen dafür. Bei der Gelegenheit lohnt es sich über dem Unterschied zwischen der Hochzeit in Polen und in der Schweiz anzudeuten. Das was für mich auffalend und am wichtigsten war ist das Benehmen des Pastors: riesige Freiheit, das Lächeln und Herzlichkeit. Dadurch konnte ich in der Kirche ohne Stress
arbeiten, sich nicht als Eindringling fühlen, auf dem der Pastor schlecht schaut. Es gibt einen Arbeitskomfort, das man in der polnischen Kirche schwer finden kann. Nächste nette Überraschung, Aperitif auf dem Kirchplatz – Prosit, Wünsche, Kaffee, Kuchen und zusammen singen. Ein nettes Brauch – in Polen leider unmöglich anzuwenden. Und jetzt lade ich Euch ein die Bilder anzusehen. Die Hochzeitsreportage – Izabela und Simon, mehr als hundert Bilder. Stäfa, Zürich, Schweiz. Ich lade ein.

Dołącz do nas na Facebooku

Join us on Facebook

Zdjęcia – Jacek Taran, fotopracownia.com
Ślub – Reformierte Kirche Stäfa.
Przyjęcie weselne – Moschti Stäfa

Pinterest

Joanna i David – Hotel Stary, fotografia slubna

Pinterest

Zdjęcia ślubne, które wykonaliśmy na ślubie Joanny i Davida otwierają nowy sezon na naszym blogu. Zanim jednak nadszedł wielki dzień 2 maja 2015 była sesja narzeczeńska. Z naszą Młodą Parą spotkaliśmy się kilka miesięcy wcześniej w naszym studio, gdzie zrealizowaliśmy delikatną i intymną sesję portretową – ktoś uważny, może zauważyć jedno ze zdjęć w poniższym wpisie :) Aż wreszcie przyszedł czas na fotoreportaż ślubny, którego autorami jesteśmy obydwoje – było to jedno z tych nielicznych przyjęć ślubnych, na których pracowaliśmy razem (dwoje fotografów). Przyjęcie weselne w Hotelu Starym – to hasło, które zawsze nas bardzo cieszy, gdyż jest gwarancją, że będziemy fotografować w idealnych warunkach. Pięknie i z klasą. Wspaniała kuchnia, perfekcyjna obsługa i wnętrza, które dyskretnie zachwycają i nie przytłaczają swym przepychem. Jak zawsze jednak w naszej fotografii ślubnej najważniejsi są ludzie. Joanna i David wyglądali naprawdę zachwycająco – a do tego nie skąpili nam swych emocji. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiechnięta Pani Młoda i wzruszeni czy rozbawieni goście. Zapraszamy do pierwszego z tego sezonu wpisu na naszym blog. Bardzo dużo zdjęć – w sumie z czterech aparatów. Dwieście kadrów – gęsto od emocji, od humoru, wzruszeń. Zapraszamy!

Dołącz do nas na Facebooku

Join us on Facebook

Przygotowania Pani Młodej i Pana Młodego – Hotel Stary
Ceremonia Ślubna – kościół ewangelicki pod wezwaniem św. Marcina
Przyjęcie weselne – Hotel Stary
Buty ślubne – Jimmy Choo ! :)
Fotografia ślubna – Agnieszka i Jacek Taranowie, Fotopracownia.Com.

Pinterest

Olimpia i Alessandro – sesja narzeczeńska Rzym

Pinterest

Sesja narzeczeńska w Rzymie. Warto było pojechać przez pół Europy, na krótką, ledwie dwugodzinną sesję narzeczeńską, aby spotkać się z Olimpią i Alessandro – piękną, włoską parą, z którą umówiliśmy się na krótką sesję zdjęciową w Rzymie. Warto było wstać przed godziną 5 rano, aby zobaczyć to wspaniałe, starożytne miasto prawie puste – bez turystów, bez tłumów ludzi biegających we wszystkie strony, bez nachalnych sprzedawców pamiątek, za to z pięknym, romantycznym światłem. Warto było poczuć ciepłe, włoskie słońce, kiedy u nas jeszcze deszcz, grad i zimny wiatr. Zapraszamy.

Dołącz do nas na Facebooku

Join us on Facebook

Engagement session in Rome. For hundreds of years the Eternal City makes an impression on everyone who visits them. City of artists, warriors, philosophers, and of course lovers. We went to Rome to meet with Olimpia and Alessandro – beautiful Italian couple. Welcome

Pinterest

Najlepsze zdjęcia ślubne 2014

Pinterest

Fotografia ślubna to zajęcie, które mocno wpisuje się w pory roku, w następujące po sobie sezony. Od radosnej Wielkanocy, aż do pięknej, złotej, październikowej jesieni. Za nami kolejny sezon – i intensywne przygotowania do nowego. Każdego roku spotykamy wspaniałych, radosnych, szczęśliwych ludzi, którzy z wielkim zaufaniem powierzają nam dokumentowanie i zezwalają na uczestnictwo w najważniejszych momentach ich życia. Ogromnie Wam wszystkim za to dziękujemy! Te wszystkie piękne zdjęcia ślubne nie mogłyby powstać bez pięknych ludzi, nie mogłyby powstać bez Was! A do tego piękne miejsca. Z całego minionego roku wybraliśmy około 200 zdjęć, aby podsumować miniony sezon. Trudno było ograniczyć się do tej liczy – zdjęć było o wiele, wiele więcej! Nie ujęliśmy w tym zestawieniu zdjęć z sesji plenerowych, być może przyjdzie na nie pora w kolejnym podsumowaniu? Skupiliśmy się na formie, która często określana jest mianem „fotoreportaż ślubny”. Zapraszamy.

Dołącz do nas na Facebooku

Join us on Facebook

Najpopularniejsze miejsca na przyjęcia weselne w minionym roku:
Hotel Stary
Pałac pod Baranami
Zamek Korzkiew
Zamek w Toszku
Dwór w Grodkowicach
Folwark Zalesie
Pałac Goetza, Brzesko (Pałac Goetzów Okocimskich)
Kocierz – SPA & Hotel
Stara Zajezdnia – Kraków-Kazimierz
Barka Alrina (zacumowana na Wiśle)
Hotel Kossak

I absolutny obuwniczy hit tego sezonu – buty firmy Jimmy Choo :)

Pinterest
« Poprzednie


Należymy do prestiżowej organizacji skupiającej najlepszych fotografów ślubnych na świecie:Zdjęcia ślubne, Fotografia Ślubna

Fotografia biznesowa, korporacyjna, fashion, beauty


Zobacz koniecznie też:close